HOSPITALIZACE

Po zákrocích, které se provádějí v celkové anestézii, provádíme krátkodobou pooperační hospitalizaci pacienta. Pacient po operaci je umístěn do pooperačního boxu a je pod dohledem lékaře, který kontroluje průběh probouzení. Pacient má zavedenou nitrožilní kanylu, která umožnuje okamžitý žilní přístup pro aplikaci léčiv a infúzních roztoků.

Pooperační box je vybaven termoregulační podložkou pro vyhřívání. Domů odchází pacient až po úplném probuzení z narkózy (obvykle 1-3 hodiny po zákroku) a závěrečné kontrole aktuálního stavu lékařem. 
Dalším důvodem krátkodobé či celodenní hospitalizace je infúzní léčba a injekční podávání léků u pacientů se symptomy průjmu, zvracení, dehydratace, které provázejí četné infekční i neinfekční nemoci.

Naší specializací je diagnostická jednodenní hospitalizace koček a drobných savců, v jejíž rámci provádíme diagnostiku infekčních a neinfekčních onemocnění, infuzní léčbu, aplikaci léčiv v injekční formě podle stanovené diagnózy či asistované dokrmování pacientů trpících nechutenstvím.